środa, 28 sierpnia 2013

Łódzkie Centrum Komiksu i Sklep-Komiksowy

Ostatnio odwiedziłyśmy bardzo ciekawe i kreatywne miejsce w Łodzi - Łódzkie Centrum Komiksu, które ma swoją siedzibę przy ulicy Piotrkowskiej 28. Jest to zarówno księgarnia, antykwariat, kawiarnia, czytelnia oraz galeria. Otwarcie Łódzkiego Centrum Komiksu odbyło się całkiem niedawno, tj. w czerwcu tego roku.
Dzisiaj Centrum Komiksu świętowało Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, na którym można było poczytać komiksy, posłuchać muzyki inspirowanej komiksami, kupić albumy oraz spróbować zilustrować komiksową wersje "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Na zakończenie miał wystąpić Elektryczny Węgorz (z racji obowiązków nie mogłyśmy czekać na koncert. J jest rozczarowana :P ).
Tak było dziś:


Bawili się mali...

i troszkę więksi..


A wszystko dzięki: Łódź kreuje!
Od września natomiast rozpoczną się tam warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych, spotkania z artystami z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne i projekcje, komiksowe imprezy plenerowe, eventy dla łodzian i turystów itp. Sami widzicie, że w Łódzkim Centrum Komiksu będzie się naprawdę dużo działo.

Sklep z komiksami, bardzo przypomina nam te z amerykańskich seriali (choćby "Teorii Wielkiego Podrywu") czy filmów. Takiego jeszcze nie widzieliśmy! A jego właściciel sam mówi, że "to jest jego pasja". A my właśnie takich ludzi szukamy i życzymy samych sukcesów! Zapraszamy na stronę sklepu http://sklep-komiksowy.pl/ oraz fb (tu).Nam bardzo podoba się ta inicjatywa, chociaż póki co nie jesteśmy fankami komiksów, ale nie jest wykluczone, że się nimi zostaniemy.
Zapraszamy wszystkich obecnych, jak i przyszłych fanów komiksów do odwiedzenia Piotrkowskiej 28, jak również zapraszamy na fanpage (https://www.facebook.com/FestiwalKomiksu?fref=ts)
To naprawdę bardzo kolorowe i inspirujące przedsięwzięcie, stworzone z pasji.
Brawo! 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...