piątek, 23 sierpnia 2013

ZOO

Zbliża się weekend. Prognozy pogody są obiecujące więc może wybrać się z rodziną do łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Ale czy warto?

ZOO kojarzy nam się z wycieczkami rodzinnymi, gdy jeszcze byłyśmy dziećmi. Teraz jesteśmy dorosłe, własnych pociech jeszcze nie mamy, ale mimo to nadal lubimy odwiedziny w tym miejscu. Chociaż musimy przyznać, że trochę się w tym naszym ZOO zmieniło. Czy na dobre? Po ostatniej wizycie stwierdzamy, że niekoniecznie. Zwierząt jakby ubyło, a pozostałe zmęczone, smutne. Najbardziej zszokowało nas to, że na wybiegu dla małp, który w czasach naszego dzieciństwa był wizytówką ZOO, nie było ani jednej małpy. Słonica Madzia, jakby od zeszłego roku schudła. Żyrafy znowu już tylko dwie, Lew w tej samej pozycji i w tym samym miejscu co rok temu, Miś na wybiegu jeden i do tego śpiący...
Ale może trafiłyśmy na taką porę dnia?

Co jeszcze bardzo nas denerwowało? Sami odwiedzający. Podawanie jedzenia zwierzętom, łapanie małpek za łapki, straszenie chodzących wolno pawi, to tylko niektóre przewinienia. Najbardziej szokująca jest bezmyślność ludzi, którzy robią zdjęcia zwierzętom z włączoną lampą błyskową tuż przy ich "mordce"! (Żadne z poniższych zdjęć nie było robione z użyciem lampy błyskowej i żadne zwierze nie ucierpiało.)

Żeby nie było, że tylko narzekamy...
W ZOO powstają nowe obiekty, ostatnio został otworzony pawilon Ameryki Południowej, woliera dla Sępów. W pawilonie tym możemy zobaczyć ary, małpki sajmiri, tapiry i inne zwierzęta południowoamerykańskie. W wolierze możemy stanąć "oko w oko" z sępami. Przybyło surokatek. A największą atrakcją dla małych i dużych fanów "Madagaskaru"są lemury, nazywane przez wszystkich "Julianem". Możemy zobaczyć jak karmione są zwierzęta, dzięki pokazom karmienia, a także codziennie o 13:30 zobaczyć trening medyczny uchatki. Dzieci będą miały szansę nakarmić zwierzątka w "Mini Zoo", pobawić się na placu zabaw, bądź parku linowym.
Ostatnio dla bezpieczeństwa zwierząt, obiekt został wyposażony w kamery.Pustki :((

Naszym zdaniem warto odwiedzać ogród, a tym samy wspierać jego działalność. Chciałybyśmy, aby zwierzęta miały co najmniej dobrze, i aby ich ilość się zwiększała.
ZOO w okresie letnim otwarte jest w godzinach 9:00-19:00.
Bilet normalny kosztuje 11 zł, natomiast ulgowy 5 zł.

Mimo wszystko, polecamy spacer w ZOO!
I życzymy Wam miłego weekendu ;)

3 komentarze :

 1. Nie byłam w Zoo wiele, wiele lat. Po prostu nie potrafię patrzeć na cierpienie tych zwierząt. Kiedyś była to rzeczywiście frajda. Teraz nie potrafię już na to patrzeć :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam praktyki w łódzkim zoo 2 lata temu. Nie da się ukryć, że zwierząt ubywa i będzie ubywać ponieważ administracja do tego dąży. Dlaczego... może lepiej nie wiedzieć.
  Tam, gdzie kiedyś było stado pawianów (tak, ten wielki wybieg tuż przy wejściu) za "moich" czasów mieszkała para makaków, które miały w późniejszym czasie zostać dołączona do obok mieszkających matki z córką.
  Madzia.. cóż. Nie można jej winić za to że chudnie, ma już ponad 50 lat, samotność jej nie służy.
  Żyrafy... dobrze znacie tą historię.
  Daj Boże są kamery! Swoją drogą nigdy nie zrozumiem jak w takim obiekcie kamer mogło zabraknąć. XXI wiek do cholery... ech.
  Wiem, że Wasz blog jest typowo łódzki, ale jeśli chcecie odwiedzić naprawdę przytulny ogórd zoologiczny to zapraszam Was serdecznie do Opola. Wrocław też ma się czym pochwalić, chodź obecne "dookoła łażenie" przez budowę Afrykarium (pamiętajmy że jest Afryka a nie AfryKANA ;)) jest dość upierdliwe. Mimo wszystko polecam! Trzymajcie się HEJ!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...