piątek, 26 czerwca 2015

Festiwal Dobrego Smaku w Book&Cook

W czwartek rozpoczął się w Łodzi Festiwal Dobrego Smaku. Jak sama nazwa wskazuje w mieście nastąpiło istne kulinarne szaleństwo. Głównym tematem tegorocznego festiwalu są smaki dzieciństwa. Wydarzenie to łączy się również z konkursem na najlepszy obiad i deser, w którym powalczy 25 restauracji i 11 kawiarni z Łodzi. Zapowiada się smakowicie. My natomiast miałyśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w inauguracji festiwalu w studiu kulinarnym Book&Cook.
Studio znajduje się w jednym z najmodniejszych miejsc w Łodzi, czyli na Off Piotrkowskiej. Book&Cook to połączenie profesjonalnej i pysznej kuchni z klimatycznym a zarazem domowym klimatem. W kulinarnym studiu nie tylko zjemy coś pysznego w gronie znajomych, ale możemy uczestniczyć w kulinarnych warsztatach i wydarzeniach. Podczas tegorocznej edycji festiwalu Book&Cook zorganizowała konferencję prasową rozpoczynającą Festiwal Dobrego Smaku. Oczywiście oprócz krótkiego przedstawienia festiwalu i studia, m.in. przez Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda  Stępnia,  była  również  degustacja  przepysznych  lokalnych i tradycyjnych produktów z regionu łódzkiego oraz warsztaty kulinarne. Stoły były obficie zastawione tradycyjnymi kiełbasami, kaszankami, wędlinami, serami, truskawkami, cudownym pieczywem, smalcem a do popicia były soki jabłkowe i cydr. Po skosztowaniu tych lokalnych i smacznych produktów rozpoczęły się warsztaty kulinarne z Pawłem Kibartem (doświadczonym kucharzem, który brał udział w drugiej edycji programu Top Chef). 
Do przygotowania były: zupach chrzanowa, karp z truskawkami oraz deser z truskawkami i mascarpone. Dzielnie uwieczniałyśmy wyczyny kulinarne gości, którymi m.in. były łódzkie blogerki kulinarne (pozdrawiamy Dziewczyny i Pana też!! :) ). Nie muszę wspominać, że jedzenie było wyśmienite. Atmosferę i smaki oceniamy na piątkę z plusem.


W galerii Festiwalu Dobrego Smaku znalazłyśmy i siebie. fot. Krzysztof Cytacki

Polecamy Wam studio kulinarne Book&Cook  oraz zapraszamy na Festiwal Dobrego Smaku.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...