wtorek, 13 stycznia 2015

Kiedy dostaniemy Starbucks?

Łódź prężnie się rozwija i walczy o miano liczącego się miasta w Polsce. Powstają nowe, luksusowe hotele, takie jak Hilton, rewitalizowane jest centrum miasta, a za chwilę otworzymy najnowocześniejszy dworzec w Polsce Łódź - Fabryczna.

Jednak łódzka blogosfera pyta: czy w Łodzi wreszcie powstanie Sturbucks??
Nasza zaszłoroczna wyprawa do Warszawy
Nie wtajemniczonych informuję, że sieć Starbucks to największa sieć kawiarni na świecie. Została założona w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Seattle w stanie Waszyngton. Koncern posiada 21 160 kawiarni w 63 krajach, w tym 12 067 w Stanach Zjednoczonych, 1 570 w Chinach, 1 451 w Kanadzie, 1 070 w Japonii, 793 w Wielkiej Brytanii, 705 w Korei Południowej, 439 w Meksyku, 319 w Tajwanie, 236 na Filipinach, 218 w Turcji, 208 w Tajlandii i 38 w Polsce. Kawiarnie Starbucks oferują przede wszystkim wiele gatunków kawy i nie tylko. W Polsce kawy ze Starbucks możemy się napić od 2009 r. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Krakowie. W Łodzi - nie.

Starbucks w Internecie
W ostatnim czasie ukazało się kilka artykułów w lokalnej prasie, podnoszący ten temat (tu, tu, czy tu). Teoretyczny Sturbucks miałby powstać na pięknej, odnowionej Piotrkowskiej, na której moim skromnym zdaniem, powinny być właśnie zlokalizowane najmodniejsze butiki i restauracje. Nie powiem, jest coraz lepiej, jednak kultowej sieci Sturbucks w Łodzi dalej mnie ma, a łódzka blogosfera nie ma gdzie napić się pysznej, a co ważniejsza modnej kawy i porobić sobie selfii na fejsa i insta :) Mało tego, doszukałam się nawet fanpage: “Chcemy Starbucs w Łodzi” (tu), który został założony w sierpniu 2012 r. !!! Mamy rok 2015 a Starbucksa ani widu, ani słychu, natomiast osób “lubiących” ten fanpage jest ponad 6 tys. W czym, w takim razie, jesteśmy gorsi od innych Polskich miast…., bo tam ta kultowa sieć kawiarni jest? Namawiamy, prosimy, żądamy Starbucks w Łodzi. Łódzka blogosfera potrzebuje tak kultowego miejsca, żeby móc się lansować, a nie czuć się znowu gorsza od innych.
Ciekawostki:


Przewidywania zmian w logotypach znanych marek (tu), tak prezentuje się Sturbucks.

A to nowy dress code proponowany przez sieć kawiarni. (tu)

Ida

9 komentarzy :

 1. No straszne po prostu. W Polsce te kawiarnie są teraz taką atrakcją jak 20 lat temu McDonaldy :D Normalnie jakby zamiast kawy podawali tam płynne złoto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, ale kawa jest tam naprawdę pyszna :) Polecamy

   Usuń
 2. Kawka tam jest całkiem spoko, ale ceny...makabra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie ceny wysokie, ale są odzwierciedleniem wysokiej jakości :)

   Usuń
 3. W Polsce też są fani tej kawiarni. Ja osobiście preferuje mniejsze, mniej znane kawiarnie - prowadzone przez Polaków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Łodzi jest wiele bardzo fajnych małych kawiarenek. Z pewnością niedługo wiele z nich zagości u nas na blogu. Z góry serdecznie zapraszamy :)

   Usuń
 4. Mam nadzieję, że powstanie niedługo, bo bardzo lubię ich kawę i wolę ją zdecydowanie od Coffee Heaven.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mamy taką nadzieje. Myślę, że lada chwila będzie on w Łodzi, skoro tyle osób również tego chce:) Pozdrawiamy

   Usuń
 5. Nie wiem co ludzie widzą w tej miłości do starbucks...

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...