czwartek, 28 sierpnia 2014

Czysta sztuka


Z pewnością każdy z Was pamięta serial "Przyjaciele" oraz odcinek kiedy Ross pomaga Rachel w pralni i wdają się w zabawną kłótnie z sąsiadką. Ta scena w kultowym amerykańskim serialu wzbudziła u wielu zarówno zachwyt, jak i lekkie uczucie zazdrości, że u nas nie ma takiego miejsca, w którym nie tylko upierzesz sobie ubrania, ale spędzisz miło czas i poznasz miłą osobę...

Chcemy Wam wszem i wobec oznajmić, że w Łodzi jest takie miejsce, tylko jeszcze bardziej klimatyczne niż w amerykańskich filmach!

"Czysta sztuka" mieści się przy Radwańskiej 28 i jest zarówno pralnią, kawiarnią i małą galerią. Lokal podzielony jest na dwie części, które nazwałybyśmy "brudną" i "czystą". Brudna, to oczywiście miejsce, w którym stoją pralki, suszarki, deska do prasowania, a czysta to przytulna kawiarnia z "żelazkowym" barem zrobionym przez właściciela. Właśnie w tej części  delektować można się również sztuką- w "Czystej" organizowane są również wernisaże młodych artystów.

Pralnia ulokowana jest w bliskim sąsiedztwie Politechniki Łódzkiej, zatem jest świetnym miejscem dla studentów mieszkających w akademikach, ale nie tylko... wśród klientów "Czystej sztuki" są osoby starsze, osoby które wynajmują mieszkanie, albo traktują pralkę jako zbędny wydatek. W pralni znajdują się 7 kg pralki i 9 kg suszarki, co pozwala na wysuszenie całego prania. Standardowe pranie kosztuje już 10 zł.!
Jeśli nie masz czasu czekać na pranie, to też nie problem zajmą się nim osoby pracujące w pralni, a Ty odbierzesz je w dogodnym dla siebie czasie.

zdjęcie z http://www.czystasztuka.pl/
zdjęcie z http://www.czystasztuka.pl/"Czysta sztuka", to miejsce którego brakowało na mapie naszego miasta! Duży plus dla właścicielki za pomysł na pralnie połączoną z kawiarnią i galerią. A tak na marginesie, zastanawiamy się ile miłości zrodzi się w tym miejscu, gdyż w amerykańskich filmach pralnie były miejscem spotkań nie jednej pary!
Polecamy odwiedziny "Czystej Sztuki" !

2 komentarze :

 1. Fajne zdjęcia super wpis
  ! Zapraszam: http://blogmanekineko.blogspot.com/
  Jeśli mój blog Ci się spodoba zaobserwuj go, a z pewnością zrobię to samo

  _manekineko_
  blogmanekineko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne i klimatyczne miejsce również potrzebne,jednak brakuje mi odwagi do takich publicznych miejsc.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...