poniedziałek, 10 marca 2014

Mili Ludzie

W styczniu tego roku przy okazji Festivalu Street Food (post - tu) zapowiedziałyśmy, że na naszym blogu zagości kawiarnia Mili Ludzie.
Kawiarnia powstała w lipcu 2013 r. w ramach spółdzielni socjalnej "Cukro-świat".  Mili Ludzie skupiają się na zdrowych i smacznych potrawach. Są to głównie tarty wytrawne i słodkie, ciasta, babeczki, musy oraz koktajle. Wszystkie potrawy są przygotowywane ze świeżych, zdrowych i sezonowych produktów. W kawiarni nie znajdziemy potraw z mięsem, jest to kuchnia w której królują owoce, warzywa, sery, zioła i zboża.
O Miłych Ludziach dowiedziałyśmy się na festiwalu ulicznego jedzenia. Do ich stoiska przyciągnęły nas, pyszne tarty w różnych wydaniach. Postanowiłyśmy przy najbliższej okazji zobaczyć, co słychać na co dzień u Miłych Ludzi.

Klimatyczna, retro pocztówko-wizytówka Miłych Ludzi


Kawiarnia znajduje się w niewielkim lokalu przy ulicy Sienkiewicza 15. Jest tam całkiem przyjemnie i przytulnie. Głównym atutem tego miejsca jest to, że potrawy są przygotowywane codziennie ze świeżych produktów. Dla naszego zdrowia i smaku jest to absolutnie super, tylko niestety wiąże się to z małym wyborem.
Zamówiłyśmy tartę czekoladowo - bananowa oraz ciasto daktylowo- kardamonowe na razowej mące żytniej. Oba ciasta były pyszne. J nie mogła się powstrzymać i musiała spróbować jedno z nich zanim zrobiłyśmy im zdjęcia.  Zdecydowanie  nasze kubki smakowe zdobyła tarta czekoladowa, o bardzo wyrazistym smaku.


Zachęcamy Was do odwiedzenia Miłych Ludzi. (fanpage)

Pozdrawiamy 

3 komentarze :

  1. o proszę, muszę się wybrać do tych milusińskich ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciasto wygląda kusząco a blog jest bardzo ciekawy :o)
    zapraszam Was do siebie: http://miss-apocalypse.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...