środa, 22 stycznia 2014

Babskie gadki szmatki w Niebieskich Migdałach

W mroźny, styczniowy dzień spotkałyśmy się Pauliną z bloga Moja Pasja Smaku, na ploteczki oraz małą burzę mózgów (na szczegóły musicie jeszcze trochę poczekać, ale będzie się działo :-)). Było bardzo zimno, dlatego też postanowiłyśmy się wybrać do jednego z najcieplejszych miejsc w Łodzi, czyli do herbaciarni Niebieskie Migdały.
Jest to sieć absolutnie wyjątkowych herbaciarni w naszym mieście (w Łodzi są trzy, przy: Sienkiewicza 40, Placu Wolności 12 oraz przy Piotrkowskiej 200, w której własnie miałyśmy okazję spędzić czas). Wchodząc do tego miejsca dosłownie przenosisz się w czasoprzestrzeni <hehe> :-) 
Klimat jest absolutnie powalający, przypomina trochę babciny dom, a na stronie jest porównanie do "maleńkiego, angielskiego domku na wsi". Jest tam mnóstwo różnego rodzaju bibelotów, dekoracji a wnętrze jest tak ciepłe, że bardziej by się nie dało.
 Zamówiłyśmy sobie po herbatce rooibos, każda w innym smaku, a wybór jest ogromny.
Spędziłyśmy w Niebieskich Migdałach kilka godzin, nie zdając sobie sprawy z upływającego czasu. Było po prostu magicznie. 
W pozostałych herbaciarniach, czyli przy Sienkiewicza i Placu Wolności jeszcze nie byłyśmy. Podobno wszystkie te miejsca różnią się klimatem i atmosferą, dlatego też jesteśmy bardzo ciekawe jak prezentują się pozostałe herbaciarnie. 
Zapewniamy, że jest to idealne miejsce na randkę :-). 
Niebieskie Migdały kuszą Nas również tortami i ciastami, od których podobno "...nic nie przybędzie, z wyjątkiem wspomnienia tej wielkiej przyjemności." Jednak jest jeden warunek: "Pod jednym wszakże warunkiem: musisz popić to co jesz i dokładnie kiedy jesz niezbyt smaczną, ale jakże skuteczną czerwoną herbatę.
Tak, więc z pewnością nie macie już żadnych wątpliwości- warto wybrać się do herbaciarni Niebieskie Migdały.


 (Wszystkie cytaty pochodzą oczywiście ze strony Niebieskie Migdały).

5 komentarzy :

 1. Magiczne miejsce :) ! Dziękuję za recenzję, czekałam na nią z niecierpliwością :) !
  Dziękuję za przemiłe spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również dziękujemy! Mamy nadzieję, że te nasze plany nie wezmą w łeb ;)

   Usuń
  2. Musi się udać :) Po pensji się widzimy :* !

   Usuń
 2. Och, uwielbiam Niebieskie Migdały :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. byłam, byłam :) świetny klimat

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...