wtorek, 1 października 2013

Trasa WZ - hit czy kit

Trasa wschód – zachód ma zmienić i unowocześnić ścisłe centrum Łodzi. W ramach przebudowy trasy W-Z ma powstać tunel drogowy oraz centrum przesiadkowe. Inwestycja ta ma usprawnić poruszanie się po Łodzi, zarówno pasażerów MPK, jak i kierowców samochodów. Wszystko ma być nowe i atrakcyjne architektonicznie. Trasa W-Z będzie kosztować 625 mln zł. Na koniec tej ogromnej inwestycji będziemy czekali 2 lata, przynajmniej taki jest pierwotny plan. Ja nie byłabym taką optymistką. Wszyscy z nas zarówno kierowcy, pasażerowie MPK, rowerzyści, piesi czy właściciele firm, które mają swoją siedzibę przy modernizowanym odcinku W-Z są, co najmniej przerażeni. Boimy się korków, paraliżu drogowego, chaosu i co z tego wszystkiego wyniknie, bo opnie na temat nowej trasy W-Z i Centrum Przesiadkowego są skrajnie różne.
Od dzisiaj wszyscy, którzy jeździli do pracy, szkoły, czy na zakupy MPK przez skrzyżowanie Mickiewicza – Kościuszki muszą zmienić drogę, bo tam zapowiada się istny „hard-core” Dzisiaj udało mi się dotrzeć do pracy w miarę sprawnie (mieszkam na Bałutach a pracuję na Widzewie J). Podobało mi się, że na przystankach stali mili panowie z MPK, którzy informowali pasażerów o zmianach i rozdawali ulotki z nowym rozkładem jazdy MPK.
No cóż, mi szczerze mówić podobają się nowe inwestycje, które zmieniają i unowocześniają nasze miasto. Zapowiada się to całkiem nieźle, ale boję się, że ta inwestycja może trwać dłużej niż dwa lata. Poza tym ciekawa jestem czy efekt będzie taki, jakiego oczekujemy. Ogólnie rzecz biorąc, jestem za. Jakoś to przetrwamy.

Ciekawa jestem czy w związku z tak piękną trasą, dostaniemy również tak samo piękne i nowoczesne tramwaje i autobusy….Oby to szło w parze!A co Wy o tym myślicie?
Czy udało Wam się dzisiaj przedostać przez miasto??

Pozdrawiamy i życzymy duuuużo cierpliwości :-)
I.

1 komentarz :

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...