niedziela, 20 października 2013

Ogród Botaniczny od tyłu.. Fotodej.

Wczoraj wzięłyśmy udział w organizowanym cyklicznie spotkaniu dla blogerów - Fotodej. Miejscem spotkania był łódzki Ogród botaniczny. Zobaczyliśmy go zupełnie z innej strony. Pokazano nam miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Zobaczyłyśmy, gdzie z roślin wydobywa się nasiona, jak się je przechowuje, odwiedziliśmy szklarnie (w tym część poświęconą Kaktusom), a także tzw. szkółki niezbędne miejsce do namnażania roślin w tym gatunków rzadkich i zagrożonych.


Dzięki funduszom europejskim w ogrodzie wybudowano trzy nowoczesne tunele do zachowania różnorodności gatunków roślin poprzez stworzenia ochrony dla gatunków chroninych i zagrożonych wyginięciem. To wspaniała inwestycja, która unowocześniła i odnowiła łódzki Ogród Botaniczny.

Po zwiedzaniu "zaplecza" Ogrodu postanowiłyśmy przejść się po jego terenie. Pogoda dopisała, a Ogród o tej porze roku, dzięki kolorom roślinności, jest magiczny. Jeśli odwiedzacie go, tak jak my, tylko w porze wiosenno-letniej polecamy spacer właśnie teraz!

Fot. Natalia Dominiak

Pozdrawiamy :-)

2 komentarze :

  1. Ale zazdroszczę wzięcia udziału w tym wydarzeniu :)
    Piękne zdjęcia, miło się ogląda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Coraz czesciej zaluje ze nie ma mnie na codzien w Lodzi:)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...