niedziela, 16 czerwca 2013

One w Łodzi zaczynają...


Łódź jest bardzo niedocenionym miastem, paradoksalnie głównie przez mieszkańców. Łodzianie na ogół czuja się gorsi od np. Warszawiaków, Wrocławian, Poznaniaków, Anglików, Amerykanów, Japończyków, itd. Nie lubimy naszego miasta. Uważamy, że mamy gorzej, mniej zarabiamy, u nas jest biedniej, brzydziej, ponurej, starzej….

A może to tylko taki łódzki kompleks? Zastanówmy się! Może Łódź jest wspaniałym, kolorowym, rozrywkowym, przyjaznym i pięknym miastem? Może Łodzianie powinni zacząć się uśmiechać i być wobec siebie życzliwi? Może powinniśmy zacząć myśleć, że bycie Łodzininem to prestiż? Jesteśmy w centrum Europy, w centrum Świata! Cieszmy się z tego, doceńmy to! To w dużej mierze od Nas zależy jaki będzie świat wokoło.
Właśnie z tego powodu powstały „One w Łodzi”, żeby pokazać nasze miasto z zupełnie innej strony. Tej powszechnie nie znanej dla przeciętnych ludzi. Wyjdźmy poza bramy swoich podwórek. Dajmy się ponieść fantazji i marzeniom. Bądźmy mieszkańcami miasta w centrum świata. Poczujmy się wyjątkowi, dzięki temu gdzie mieszkamy. Zmieńmy naszą percepcje postrzegania tego co nas otacza. Znajdźmy piękno!

No może poleciałyśmy z tym naszym blogowym przesłaniem, ale COŚ w tym jest. Pragniemy Wam, czytelnikom, internautą, mieszkańcom Łodzi i świata, pokazać, że Łódź jest absolutnie pięknym i wyjątkowym miastem. Jesteśmy dumne, że tu się urodziłyśmy, mieszkamy i planujemy naszą przyszłość.

Zapraszamy Was do dyskusji, obserwacji, oceny, doceniania,  podjęcia odpowiednich zmian, o naszym pięknym mieście w centrum świata, Łodzi. Brzmi to idealistycznie? To dobrze! Zmieńmy podejście, zacznijmy doceniać to co jest wokół nas. Promujmy lokalne przedsięwzięcia, wydarzenia, miejsca, trendy. Bądźmy życzliwi wobec siebie i szczęśliwi w naszym mieście!

I&J.

2 komentarze :

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...